"Сьогодні JIT вперше ознайомилася з інформацією, представленою російською владою. Ще у 2014 році JIT звернулася до Російської Федерації з проханням надати всю відповідну інформацію", - відзначили у слідчій групі.
Як зазначено, у травні 2018 року JIT "спеціально запросила інформацію про номери на кількох знайдених компонентах ракети".
"JIT не отримала суттєвої відповіді від Російської Федерації на це питання і на різні інші прохання про надання правової допомоги у період 2016/2017/2018 років... У серпні 2018 року Російська Федерація у письмовій формі повідомила, що JIT не повинна подавати додаткові запити на отримання відповідних доказів", - додали міжнародні слідчі.
Як зазначається, "JIT буде уважно вивчати інформацію, представлену РФ сьогодні, щойно Російська Федерація надасть відповідні документи JIT".
"Це вже було запрошено у травні 2018 року і є обов'язковим відповідно до резолюції 2166 РБ ООН. На сьогоднішній день JIT ретельно проаналізувала всю інформацію, надану Російською Федерацією, і взяла це до уваги під час розслідування. Раніше було показано, що інформація, представлена публічно Міністерством оборони Російської Федерації і надана JIT за декількома пунктами - включаючи ймовірну присутність реактивного винищувача поблизу MH17 на радарних зображеннях, на прес-конференції у липні 2014 року - насправді не відповідала дійсності", - додали в JIT.
При цьому у слідчій групі нагадали, що JIT представляла результати кримінального розслідування з приводу збиття рейсу MH17 17 липня 2014 року.