Більш того, НАБУ вбачає корупцію у діях службових осіб “Південної залізниці” під час проведення тендеру.
“Участь у торгах взяло 4 компанії з наступними ціновими пропозиціями: ТОВ “Харківагрозапчасть” - 120 000 грн, ТОВ НВП “Кор Мет” - 199 999 грн, ТОВ “Науково-виробнича компанія “Укрекопром” - 540 000 грн та Північне регіональне представництво ДП “Укреко-ойл” - 601 138,68 грн.
Відповідно до протоколу №2 від 15.12.2016 засідання тендерного комітету, було відхилено пропозиції ТОВ “Харківагрозапчасть”, ТОВ НВП “Кор Мет” та ТОВ “Науково-виробнича компанія "Укрекопром“, згідно з п.4 ч.1 ст.3 - закону України №922 - VІІІ "Про публічні закупівлі“, так як вони не відповідають умовам тендерної документації.
Відповідно до протоколу №3 від 16.12.2016 засідання тендерного комітету, визнано переможцем Північне регіональне представництво ДП "Укреко-ойл“ з пропозицію 601 138, 68 грн з ПДВ (найвища цінова пропозиція — ред.), чим порушено ч.5 ст.28 закону України №922 - VІІІ "Про публічні закупівлі“, оскільки, якщо за результатом розгляду тендерних пропозицій до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж двох учасників, процедура закупівлі відміняється.
Та відповідно до ч.1 ст.31 закону України №922 - VІІІ "Про публічні закупівлі“ регіональна філія "Південна залізниці“ мала б відмінити торги.
Вищевказане може свідчити про наявність можливих корупційних дій службових осіб регіональної філії "Південна залізниця“ Публічного акціонерного товариства "Українська залізниці", - повідомили у НАБУ.
Разом з тим у відомстві зауважили, що вказана категорія злочинів не входить до їх компетенції, тому матеріали журналістського розслідування УНН було передано до Головного Управління поліції у Харківській області.
Як повідомляв УНН, державне підприємство “Укреко-ойл” виграло тендер, не маючи ані ліцензії на утилізацію небезпечних відходів, ані власної матеріально-технічної бази для знешкодження шкідливих речовин. Більше того, державне підприємство Мінприроди внесло у тендерну документацію неправдиву інформацію про залучення співпідрядників для виконання тендеру.
Усі залучені ДП “Укреко-ойл” співпідрядники підтвердили в коментарі УНН, що не брали участь в тендері “Південної залізниці” і не мають з “Укреко-ойл” жодних фінансово-господарських відносин.
Варто зауважити, що ДП “Укреко-ойл” не розташоване за місцем реєстрації, а саме адресою Мінприроди. Контакти держпідприємства також недоступні.
ГПУ також відреагувала на вказану ситуацію. Зокрема за зверненням народного депутата О.Недави прокурору Харківської області доручено розібратися з резонансним тендером “Південної зализниці”.