"Ми використовуємо в Україні всі тест-системи, які є сертифікованими, які мають всі необхідні документи. І на сьогодні, за моїми даними, тест-системи в Росії ми не закуповуємо", – зазначила вона.
Також Скалецька порадила депутатам, які мають протилежну інформацію, звертатися до правоохоронних органів.
"Якщо є у народних депутатів інформація про порушення певних норм українського законодавства, я би рекомендувала звертатися до правоохоронних органів. І належним чином захищати українських громадян, а не через фейсбук", – сказала Скалецька.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скалецька: уряд вирішить проблему нестачі медичних масок в аптеках
Таким чином міністр прокоментувала інформацію депутата від партії "Голос" Олександри Устінової, яка написала, що Україна "збирається тестувати громадян на коронавірус неперевіреними тест-системами російського походження". Устінова розмістила у мережі допис із рішенням РНБО за підписом, зокрема, секретаря РНБО Олексія Данілова.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов у коментарі Радіо Свобода заявив, що відомство не встановлює жодних рекомендацій, які тест-системи обрати, і які держава має закуповувати.
Данілов наполіг, що РНБО керується тим, що "ті системи, на яких сьогодні йдуть тестування, мають бути зареєстровані у відповідний спосіб в українській системі координат".
"І одна, й інша інституція (Інститут молекулярної та генетики НАН України та ТОВ "Діаген" – ред.) це зробили, вони є зареєстровані, а українська депутатка цього не пише", – заявив Данілов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові медики пройшли тренування на випадок епідемій
Він додав, що у будь-якому разі рішення РНБО є указом президента, а з цього приводу Володимир Зеленський нічого не підписував.
"Рішення Ради нацбезпеки і оборони – це указ президента. Якщо ви знайдете указ президента з цього приводу, я хочу на нього подивитися", – сказав Олексій Данілов.
Пізніше Устінова написала, що 11 лютого "в протокол наради РНБО внесли тест-системи для виявлення коронавірусу компанії "Діаген", які ще навіть офіційно не були зареєстровані".
"Рішення РНБО – 11 лютого. Тести подали на реєстрацію – 12 лютого. До речі, цікаво, що для того, щоб зареєструвати тести – потрібно надати звіти випробувань, які компанія фізично не могла надати, оскільки протестувати на інфікованих пацієнтах не могла, бо їх ще не було в Україні, а зразків їм ніхто не надавав. Комусь дуже хочеться нажитися на коронавірусі в Україні і це вже перетворюється в "беспредел", – написала Устінова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В РНБО заявили, що коронавірус не омине Україну
24 лютого Міністерство охорони здоров’я заявило, що ВООЗ передала Центру громадського здоров’я України 30 наборів реагентів для тестування на новий коронавірус (COVID-19).
Повідомлялося, що набори містять приблизно 3000 реакцій, чого має вистачити для дослідження на захворювання більше 950 людей. Згідно з повідомленнями, зразки від пацієнтів з підозрою на коронавірус направлятимуться у Київ у лабораторію Центру громадського здоров’я. За даними МОЗ, від моменту отримання зразка лабораторією в середньому необхідно 5-7 годин для визначення результату.
Кількість випадків зараження новим коронавірусом у світі станом на 27 лютого сягнула 82 164, майже 33 тисячі одужали. Про це свідчать дані Центру системних досліджень при Університеті Джона Гопкінса. Число летальних випадків зросло до 2801.
Нагадаємо, в Україні, за офіційними даними, наразі жодного випадку захворювання не зафіксовано.