Цитата
“Ми би не вистояли у цій війні без постачання західних зразків озброєння. Допомога – вона добра, однак не безрозмірна. Тому, оформлення допомоги в якості ленд-лізу, тобто, коли одна з країн бере на себе гарантії постачання нам важкого озброєння – для нас це є рятувальний круг, який дає нам можливість отримати перемогу над ворогом”, – зауважив експерт.
Деталі
Президент України Володимир Зеленський ще від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну неодноразово закликав країни-партнери надати необхідну зброю для боротьби з окупантами. Зокрема, Глава держави наголошував, що саме постачання зброї вирішить хід війни із росією.
На думку експерта, програма ленд-лізу від США є одним з найефективніших рішень за весь час війни, оскільки країна надасть саме ту зброю, яку найбільше потребує українська армія.
“Це буде важке озброєння, починаючи від танків і закінчуючи системою протиповітряної оборони ближнього радіусу дії. Це також танки, артилерія, бойові броньовані машини, артилерійські системи типу “Паладін” – це М109А6, 155 мм калібр, зенітно-ракетні комплекси ближнього радіусу дії типу “Гепард”. Ось, фактично весь перелік озброєння, який мається в будь-якій армії світу у сухопутних військах”, – зазначив Жданов.
Експерт наголосив, що питання темпів обмежується можливостями нашої інфраструктури. Через те, що росія постійно наносить удари по інфраструктурі і намагається зірвати ці поставки озброєння, які нам надають наші партнери – темпи постачання значно повільніші.
“Одна справа, коли зброя постачається з воєнних баз НАТО у Європі – це одне питання і один термін. А друге, це коли вони будуть постачатися з країн походження. Та сама Австралія, яка відправляла нам броньовані машини, і зараз буде відправляти гаубиці. Також Сполучені Штати, які десь у Каліфорнії відгружають М777 артилерійські системи”, – продовжив співрозмовник агентства.
Наразі для української армії в пріоритеті є засоби ППО та артилерія. Експерт пояснив, що засоби ППО необхідні Україні для того, щоб захиститися від російської авіації. Вони мають перевагу на полі бою. Артилерія необхідна для того, щоб відбивати вогневі ураження противника, та задля підтримки дії наших піхотних військ.
“У нас в наявності є озброєння відповідно до штатного розкладу Збройних Сил України на сьогоднішній день. Але в нас стара радянська зброя. Та зброя, яку нам постачають, – вона трошки новіша, і технологічно вона ліпша, ніж та, яка є в нас”, – сказав експерт.
Що стосується кількості необхідного озброєння, спеціаліст сформулював наступним чином: чим більше нам нададуть зброї, тим більше в нас буде шансів виграти цю війну.
“На сьогоднішній день ми починаємо масштабне переозброєння Збройних Сил. Ми 8 років “водили хороводи”, і так і не спромоглися визначити, на яке озброєння нам переходити та закуповувати. І тільки під час війни ми це робимо. Бо війна – це найліпший період для реформування Збройних Сил, тому що вона вимагає приймати рішення швидко та ефективно. То ми нарешті прийняли це рішення: перейти на західні зразки техніки і озброєння. Відповідно, ми автоматично переходимо на калібр країн-членів НАТО. Тому, сьогодні я би описав даний процес як масштабне переозброєння і перехід на західні озброєння”, – резюмував експерт.
Додамо
Президент України Володимир Зеленський заявив, що програма ленд-лізу допоможе Україні та всьому вільному світу подолати ідейних спадкоємців нацистів, які розв'язали війну на нашій території.