“За останні три десятиліття США та Україна склали широкі та міцні відносини, що відповідають інтересам обох країн, країн, які поділяють такі цінності, як демократія, свобода та свобода людини. Успіх України у розвитку як незалежної, стабільної, демократичної держави з сильною ринковою економікою, прив’язаною до європейських інституцій, сприяє зацікавленню США у більш стабільній та безпечній Європі”, — зазначили дипломати.
Вони підкреслили, що двосторонні стосунки країн користуються широкою двопалатною підтримкою в США, в тому числі в Конгресі, і з боку як республіканського, так і демократів.
Посли зазначили, що роками працювали над створенням та зміцненням американсько-українського стратегічного партнерства, встановленого в 1996 році.
“Таким чином, ми розчаровані зусиллями по зануренню України у внутрішню політику Америки в міру наближення президентських виборів в США в 2020 році. Ці зусилля сприяють хибному та токсичному оповіданню, яке не має підґрунтя в реальності американсько-українських відносин, щоб послабити відносини між США та Україною та посіяти поділ у наших двох країнах. Це не відповідає інтересам країни. Ми рішуче засуджуємо ці зусилля, щоб розділити наші дві країни і закликаємо чиновників у обох випадках уникати кроків, які лише зірвуть двосторонні відносини та відчужуватимуть наші країни одна від одної”, — заявили колишні посли.
Заяву підписали 1-й посол США в Україні Роман Попадюк, 3-й Посол США в Україні Стівен Пайфер, 4-й посол США в Україні Карлос Паскаль, 5-й посол США в Україні Джон Гербст, 6-й посол США в Україні Вільям Тейлор, 7-й посол США в Україні Джон Теффт, та 9-й посол США в Україні Марі Йованович.
Нагадаємо, раніше сьогодні видання The Washington Post оприлюднило статтю про те що дії Президента України Володимира Зеленського щодо ймовірних записів розмови колишнього віце-президента США Джо Байдена і п’ятого президента України Порошенка можуть поставити під загрозу довгострокові відносини між Україною і США.