Відзначається, що ця шахрайська схема була популярною в кінці 1990-х – на початку 2000-х років, лише тоді пропозиції надходили на електронну пошту.
«Наприклад, що далекий-далекий родич, який все життя проживав за кордоном, раптом перед смертю дізнався про ваше існування та одразу вирішив залишити все своє багатство вам у спадок... Однак для того, щоб оформити необхідні документи для процедури унаслідування спадку, та для підтвердження реальності існування особи спадкоємця на вказаний шахраєм рахунок необхідно надіслати незначну суму, наприклад у розмірі 200 - 300 доларів США», – розповіли у кіберполіції.
Ця схема свого часу отримала назву «нігерійські листи щастя», тому що першими її освоїли саме жителі Нігерії. Пізніше вона поширилася на інші країни Африки і Європи.
У кіберполіції зауважили, що іноді зміст листів змінюється, наприклад шахраї пропонують «на дуже вигідних умовах вкласти свої кошти в інвестиції або перспективний бізнес, який найближчим часом буде розпочато за кордоном».
На сьогодні правоохоронцям уже відомі випадки намагання шахраїв заволодіти коштами українських користувачів соціальної мережі Facebook – наприклад, під приводом надання допомоги вітчизняним волонтерським організаціям закордонними волонтерами чи допомоги від іноземних військовослужбовців, які співчувають українським воякам.
Як повідомлялося раніше, кіберполіція заблокувала в соцмережах понад 500 “груп смерті” та більше 200 акаунтів їх організаторів і кураторів.