serednomisyachniy-dokhid-pereselentsya-menshiy-za-prozhitkoviy-minimum

Середньомісячний дохід переселенця менший за прожитковий мінімум

 • 11526 переглядiв

"Середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства переселенця становить 2 239 грн, це трохи менше від 2 446 грн, зафіксованих у грудні 2017 року. Середньомісячний дохід залишається нижчим за фактичний прожитковий мінімум, розрахований у березні цього року на рівні 3 215 грн. Чверть опитаних домогосподарств ВПО (внутрішньо переміщених осіб - ред.) має середньомісячний дохід до 3 тис. грн., тоді як майже половина сімей ВПО живуть на 3-7 тис. грн. на місяць", - йдеться у дослідженні.

При цьому, 54% ВПО витрачають свої кошти лише на харчування чи змушені заощаджувати навіть на цьому. Цей показник зріс на 10% у порівнянні із попереднім опитуванням, проведеним у грудні 2017 року.

Також, згідно з даними дослідження, наразі медичне обслуговування є недоступним для багатьох вимушених переселенців через високу вартість ліків та послуг. Частка ВПО, задоволених доступністю медичних послуг, різко знизилася з 85% у грудні 2017 року до 62% у березні 2018 року.

Водночас ситуація із зайнятістю ВПО залишається відносно стабільною з червня 2017 року. Наразі працевлаштовані 48% переміщених осіб. 12% ВПО на даний час активно шукають роботу, і переважна більшість із них (78%) – жінки. Майже 40% серед тих, хто шукає роботу, зазначили, що найбільшою проблемою є відсутність вакансій.

Довідка УНН.

Дослідження Національної системи моніторингу проводить Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції. В останньому раунді було опитано 2 420 переселенців шляхом особистих інтерв’ю, а ще 3 611 ВПО – через телефонні інтерв’ю.

МОМ за підтримки Європейського Союзу з березня 2016 року проводить регулярне дослідження під назвою "Національна система моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами в Україні" (НМС).

У ході дослідження збирається інформація щодо соціально-економічних даних ВПО та їхніх домогосподарств, тренди та наміри щодо переміщення, ситуації з працевлаштуванням та доходом, доступом ВПО до соціальних послуг і допомоги у 24 областях України та місті Києві.

Як повідомляв УНН, на харчуванні змушені заощаджувати 27,5% жінок проти 20,7% чоловіків серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про це свідчать дані дослідження “Стан дотримання та забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб”

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Суд переніс розгляд справи Януковича на 17 травня

     • 8330 переглядiв

    У передмісті Дніпра браконьєр глушив рибу гранатами

     • 17553 переглядiв

    Пожежа у Білій Церкві: у поліції розповіли подробиці

     • 9101 переглядiв

    Суд продовжив арешт Рубану ще на два місяці

     • 12158 переглядiв