ukenru
serbiya-posilyuye-vizovi-pravila

Сербія посилює візові правила

 • 144296 переглядiв

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Сербія переживає раптовий туристичний бум із країн, громадяни яких ніколи не бачили її пам'яток та можливостей для шопінгу. Багато в чому це пов'язано із правилами в'їзду до цієї балканської країни, які зробили її ключовою зупинкою для мігрантів, які прагнуть дістатися Європи, не ризикуючи небезпечним морським переходом. Про це пише АР, передає УНН.

Деталі

Сербія стикнулася з тиском з боку Європейського Союзу, до якого вона хоче приєднатися, з метою запровадження віз для країн, які стали джерелом міграції до блоку з 27 країн.

Чиновники ЄС кажуть, що тисячі мандрівників, які в останні місяці в'їхали до Сербії та інших країн Західних Балкан як туристи, зрештою шукали притулку у країнах-членах ЄС.

Блок стурбований тим, що в Балканському регіоні вже спостерігається зростання кількості людей з Близького Сходу, Азії та Африки, які прямують до процвітаючого центру Європи, де вони сподіваються знайти краще життя.

Сподіваючись трохи послабити тиск, ЄС закликав Сербію - поряд з іншими країнами Західних Балкан, які прагнуть членства в ЄС, таких як Албанія, Боснія та Чорногорія - привести свої правила в'їзду для мандрівників у відповідність до правил блоку.

Балканський маршрут веде з Туреччини та Греції через Північну Македонію та Болгарію до Сербії та далі до кордонів членів ЄС Угорщини, Румунії та Хорватії. Переходи через Балкани зазвичай інтенсивніші восени та взимку, коли погана погода посилює небезпеки і без того небезпечної подорожі Егейським морем.

Безвізова політика Сербії щодо таких країн, як Індія, Куба, Туніс та Бурунді, зробила аеропорт Белграда альтернативним пунктом в'їзду для мігрантів із цих країн, які потім прямують на північ і захід до ЄС. У липні вихідці з Індії вперше увійшли до першої десятки національних груп, які шукають притулку, за даними офісу ЄС з питань притулку.

Сербія цього місяця запровадила візи для громадян Бурунді та оголосила, що зробить те саме з тунісцями наступного місяця, а до кінця року такі ж вимоги торкнуться й інших країн.

Українські Національні Новини

Новини Світу