Як зазначається, йшлося про формальну поправку, викликану тим, що податкові та фінансові ініціативи повинні надходити в першу чергу від конгресменів, а в даному випадку процедура була порушена.
Ця затримка дала привід Демократичній партії звинуватити республіканців у спробі заблокувати проходження законопроекту в інтересах адміністрації президента Дональда Трампа.
Розгляд документа в Палаті представників відбудеться вже після саміту G20 7 — 8 липня, оскільки наступного тижня Конгрес піде у відпустку.
Законопроект передбачає запровадження санкцій проти російських посадовців, звинувачуваних у корупції, та осіб, яким інкримінують причетність до порушень прав людини, до постачання зброї уряду Сирії, а також до кібератак, які здійснюються “за дорученням російського уряду”. Передбачені також нові обмежувальні заходи проти ключових секторів російської економіки — гірничодобувної промисловості, металургії, суднобудування і залізниць.
При цьому в документ внесені положення, які не дозволять президентові США скасувати або пом’якшити санкції проти Росії без узгодження з Конгресом.
Як повідомляв УНН, у листі, поширеному днями з Білого дому, зазначається, що “в законопроекті Сенату є деякі положення, які могли б безпрецедентно погіршити здатність казначейства застосовувати інструментарій санкцій”.
Нагадаємо, канцлери Австрії і Німеччини — Крістіан Керн та Ангела Меркель — і міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель виступили з критикою законодавчої ініціативи американського Сенату. Вони дорікнули Вашингтону за те, що цей крок не був узгоджений із Євросоюзом. Причиною такої реакції стало те, що санкції передбачають можливість накладати штрафи на компанії, які реалізують спільні енергетичні проекти з Росією. Зокрема, в законопроекті прямо вказується на мету США завадити будівництву газогону “Північний потік-2” і сприяти збільшенню поставок до Європи зрідженого газу зі Сполучених Штатів замість російського палива.