Що відомо
За його даними, члени комітету одноголосно висловилися на підтримку Бернса. Тепер з питання його призначення керівником ЦРУ повинен буде проголосувати Сенат повного складу.
Довідково
Бернс був послом США в РФ з 2005 по 2008 рік. У 2011-2014 роках він обіймав посаду першого заступника держсекретаря США, а в останні роки є президентом Фонду Карнегі. Говорячи про американо-російських відносинах в грудні 2020 року, Бернс зазначив “вузький діапазон можливостей” для взаємодії Москви і Вашингтона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЦРУ створили робочу групу з розслідування “акустичних атак” на дипломатів США
У своїх мемуарах “Невидима сила. Як працює американська дипломатія” (The Back Channel: A Memoir of American Diplomacy and the Case for Its Renewal, 2019) пропрацював в якості дипломата 33 роки Бернс висловлював думку про те, що США слід ставити своєю задачею не розширення НАТО, а згуртування його нинішніх членів. Дипломат також називав одним із пріоритетів підтримку Євросоюзу після виходу з нього Великої Британії.
Як зазначала раніше газета The Washington Post, головними завданнями для Бернса на посаді глави ЦРУ стануть розуміння китайської проблематики, в якій він не такий підкований, як в знанні аспектів близькосхідної або російської дійсності, а також відмова від своєї дипломатичності, так як йому належить говорити своїм керівникам неприємну правду.
Що передувало
Наприкінці січня колишня голова Центрального розвідувального управління США Джина Гаспел подала у відставку.
До цього стало відомо, що президент США Джозеф Байден хоче призначити на посаду директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) колишнього посла в РФ Вільяма Бернса.