“У місті Києві, за статистикою, щорічно утворюється 1 млн 200 тис. тонн твердих побутових відходів. З них близько 0,5 млн тонн захоронюється на П’ятому полігоні у Підгірцях, ще близько 150 тис. тонн захоронюється на Шостому полігоні — це будівельні й великогабаритні відходи — наприклад, старі меблі, віконні рами, двері, які не можуть потрапити у звичайний контейнер. Плюс 250 тис. тонн спалюється на київському заводі „Енергія“ — це сміттєспалювальний завод, який зараз входить до складу „Київтеплоенергія“. Але морально полігони, як спосіб поводження з твердими побутовими відходами, себе вже віджили, і надалі продовжувати захоронення сміття без попередньої переробки — це неправильно”, — зазначив керівник компанії.
При цьому він додав, що цивілізовані країни відійшли від захоронення відходів без попередньої переробки ще у 80-90 роках минулого століття. Наразі в цих країнах захоронюють лише інертні залишки.
В Україні ж діюче законодавство не дає можливості створити сміттєпереробну галузь, тому в країні досі не збудований жоден завод, попри багато заяв про наміри збудувати такі об’єкти і усвідомлення необхідності переробляти тверді побутові відходи.
Нагадаємо, уряд вніс зміни до Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів і закріпив за місцевою владою повноваження щодо поводження з побутовими відходами.