За словами міністра, в Україні вже створено 992 об’єднані територіальні громади, до яких увійшли 4542 територіальні громади. Це становить понад 41% територіальних громад від загальної кількості тергромад базового рівня. Ще 6419 дрібних тергромад залишаються необ’єднаними. А отже, "білих плям" на карті України ще багато.
При цьому вона додала, що області, території яких охоплені перспективними планами на 100% – це Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області. У Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій та Чернігівській областях перспективними планами охоплено близько 90% території. В Одеській області лише 36% території охоплено перспективним планом, у Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – майже 75%. Такі перспективні плани не повною мірою враховують методику формування спроможних громад.
"Процес добровільного об’єднання громад має відбуватись на засадах спроможності громад. Але часто обласні ради не керуються цим принципом, а переслідують власні політичні інтереси щодо розподілу на рівні регіону сфер впливу. Тож уряд подав до Парламенту законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про добровільне об’єднання громад", який прибирає з процесу створення ОТГ етап затвердження перспективних планів облрадами", - наголосила Бабак.
На її думку, ухвалення цього законопроекту в парламенті пришвидшить процес формування перспективних планів.
Нагадаємо, у парламенті з’явився текст зареєстрованого раніше законопроекту 2189, що спрощує процедуру затвердження перспективних планів формування територіальних громад.