За даними видання, під санкції потрапили такі великі німецькі концерни, як Siemens, Bayer і Boehringer, які вже багато років інтенсивно співпрацюють із міністерством охорони здоров’я Саудівської Аравії. Заборона на замовлення поширюється і на автоконцерн Daimler, який мав поставити сотні автобусів для Ер-Ріяда і Джидди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ер-Ріяд ввів санкції щодо осіб і організацій, пов’язаних з “Хізбалла”
“Ми не можемо підтвердити повідомлення Der Spiegel, наші справи йдуть у нормальному режимі”, — заявив представник Daimler. Siemens, Bayer і Boehringer відмовилися від коментарів, а уряд Саудівської Аравії також не надав жодної інформації у відповідь на запит агентства Reuters.
У той же час один із високопоставлених німецьких менеджерів, що працює в Ер-Ріяді, частково підтвердив інформацію про санкції. “Хворобливі наслідки уже відчуваються в сфері охорони здоров’я. Від замовлень відмовляється, в першу чергу, саудівський МОЗ”, — сказав він.
Як зазначає Deutsche Welle, у Саудівській Аравії працюють близько 800 німецьких фірм. У 2017 році обсяг німецького експорту в королівство склав 6,6 млрд євро — вдвічі більше, ніж в Іран. Ця сума, однак, становить лише 0,5 відсотка від загального обсягу німецького експорту в минулому році.
Нагадаємо, 18 листопада 2017 року Саудівська Аравія відкликала свого посла в Німеччині в знак протесту проти висловлювань тодішнього міністра закордонних справ Зигмара Габріеля, який побічно звинуватив Ер-Ріяд в авантюризмі на Близькому Сході.