“Ми приділяємо особливу увагу забезпеченню безпеки Калінінградської області як особливого регіону РФ, розвитку інфраструктури, створенню умов, щоб ви з вашими сусідами, регіонами інших країн..., нормально спілкувалися”, — сказав міністр.
За його словами, місцева влада сусідніх із Росією регіонів не поділяє позицію урядів своїх країн щодо прикордонного співробітництва.
“Є ціла низка проектів, які реалізуються в інтересах Калінінградській області по лінії прикордонного співробітництва з Польщею і Литвою. Втішає, що, незважаючи на русофобські дії керівництва цих країн, місцева влада - сусіди Калінінградської області - бачить прямий інтерес своїх жителів у тому, щоб продовжувати спілкуватися. Не вибудовувати стіни, як це литовці збираються зробити, не переривати договір про мале прикордонне сполучення, як це зробив польський уряд і начебто не збирається це рішення скасовувати”, - підкреслив С.Лавров.
Як повідомляв УНН, раніше влада Литви оголосили про початок будівництва на сухопутній ділянці кордону з Калінінградською областю дротяного паркану заввишки два метри з додатковими засобами електронного контролю. Загорожа буде зведена на ділянці протяжністю 46,6 км.
З 4 липня 2016 року Польща тимчасово призупинила дію режиму місцевого прикордонного пересування для Калінінградської області РФ і України, пояснивши своє рішення необхідністю забезпечити безпеку саміту НАТО у Варшаві (8 — 9 липня) і Всесвітніх днів католицької молоді у Кракові (26 — 31 липня). Росія запровадила у відповідь аналогічні обмеження. Пізніше МВС Польщі повідомило, що прикордонне пересування з РФ поки що відновлюватися не буде з міркувань безпеки.