Так, на запитання одного з членів комітету — нардепа від ОПЗЖ Григорія Мамки — про перспективи кримінальних проваджень та про наявність підозрюваних у справах, що стосуються “можливих зловживань при здійсненні будівництва футбольних майданчиків та стадіонів”, Руслан Рябошапка відповів:
“Якби ми встановили осіб, яких можна повідомити про підозру, то ми б одразу ж і негайно повідомили їх про таку підозру. Звісно, якщо б у нас було достатньо для цього доказів”.
За його словами, всі кримінальні провадження, які стосуються цієї теми, розслідуються, і ГПУ готова надати відповідні матеріали членами Тимчасової слідчої комісії.
Разом з тим, на думку Генерального прокурора, ТСК не повинна виходити за межі своїх повноважень, а також має уникати політизації загаданих “футбольних” кримінальних справ.
“Наші колеги будуть присутні на засіданні ТСК, і все, що можна надати в рамках кримінального провадження і в межах, передбачених КПК, ми надамо.
Очевидно, ця вся історія має дві сторони конфлікту. І ви, так само як і всі інші, це прекрасно розуміють. І я хотів би уникнути політизації цих кримінальних проваджень і спрямування на користь однієї зі сторін конфлікту. І ви, і я прекрасно розуміємо про що йде мова. Все, що від нас залежить, ми зробимо, швидко і якісно”, — підкреслив Рябошапка.
Нагадаємо, в Парламенті утворена ТСК, яка розслідує обставини будівництва міні-футбольних майданчиків та стадіонів по всій країні під егідою УАФ.
Сьогодні, 7 лютого, відбудеться чергове засідання Комісії, що проходитиме в закритому режимі.
ТСК запрацювала наприкінці минулого року, і лобіював її створення депутат від ОПЗЖ Григорій Суркіс. Так, принаймні, вважає народний депутат від “Слуги народу” Георгій Мазураш.
Також нагадаємо, що Григорій Суркіс до отримання депутатського мандату був футбольним функціонерам, однак, у 2015 році президентом ФФУ (тепер УАФ) було обрано Андрія Павелко.
Згодом, Суркіс втратив свій футбольний пост і в УЄФА, де Павелко, натомість, отримав посаду члена Виконкому.