“Чому це не суперечить світському характеру держави? Адже цілком зрозуміло, що у відповідь на цю пропозицію відразу прозвучали голоси тих, хто стурбований правами атеїстів... У мене є довідка про те, в яких країнах в Конституції згадується Бог. Це США, Нідерланди , Норвегія, Румунія, Німеччина, Греція, Польща, Австралія, Албанія і так далі”, — сказав він.
Митрополит Іларіон сказав, що в цих країнах “живуть і невіруючі”. “Бог потрібен всім. Навіть якщо невіруючі не визнають існування Бога, то все одно вони і їхнє здоров’я від нього залежать”, — вважає він.
“Якщо Бог присутній в нашому гімні, то чому Бог не може бути присутнім в нашій Конституції?”, — додав митрополит Іларіон.
Він також зазначив, що пропозиція про “згадку Бога” в Конституції РФ вже нібито “знайшла підтримку в найбільш різних сегментах суспільства, на нього позитивно відгукнулися представники інших релігійних традицій”.
Нагадаємо, голова Синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського патріархату Володимир Легойда 1 лютого в своєму Telegram-каналі повідомив, що патріарх Кирило під час трапези після літургії, присвяченої 11-річчю його інтронізації, закликав молитися за те, щоб до Конституції було внесено “згадку про Бога”. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, зі свого боку, зазначив, що пропозиція про “згадку Бога” в основному законі буде обговорюватися робочою групою, яка і повинна в підсумку винести консолідовану думку.