Що остаточно було викрадене — невідомо, але хакери, очевидно, скористалися загальнонаціональною вразливістю в сфері безпеки — погано захищеною електронною поштою і практично повною відсутністю прямих повідомлень про це постраждалим.
Група кібершпіонажу Fancy Bear, яка також втручалася у вибори в США, намагалася отримати координати щонайменше 87 осіб, які працюють над військовими безпілотниками, ракетами, винищувачами-Stealth, або виконували іншу секретну роботу.
В поле зору хакерів потрапили як співробітники малих компаній, так і таких гігантів оборонної промисловості, як Lockheed Martin, Raytheon, Boeing, Airbus Group і General Atomics.
Кілька людей працювали в галузевих організаціях, були членами рад директорів або працювали за контрактом в союзних США країнах.
“Судячи з усього, їх цілями були програми, які пов’язані з одними з найпрогресивніших і передових технологій, а також люди, які працюють в цих програмах”, — заявив колишній високопоставлений радник Управління директора національної розвідки США Чарльз Совелл, який ознайомився зі списком імен, наданим Associated Press.
“Якщо ці програми якимось чином скомпрометовані, то наші конкурентні переваги і наша оборона скомпрометована. Ось що дійсно лякає”, — сказав Совелл, який сам став мішенню хакерів.
Як повідомляв УНН, Палата представників Конгресу США прийняла більшістю голосів законопроект “Про співпрацю з Україною в питаннях кібербезпеки”.