Цитата
"Чорноморська та Азовська операційні зони. Там корабельні угрупування противника продовжують виконувати завдання щодо нанесення ракетних ударів по об'єктам на території України, ізоляції морського узбережжя нашої держави та ведуть розвідку. В акваторії Чорного моря наразі перебуває п'ять російських носіїв крилатих ракет морського базування типу "Калібр". Їх сумарний залп може становити не менше 36 ракет", - розповів Мотузяник.
Деталі
Також він розповів про ситуацію на основних напрямках.
На Волинському та Поліському напрямках ворог активних дій не вів, однак і ознак формування наступальних формувань там також наразі не виявлено.
Підрозділи білоруської армії продовжують прикривати ділянку білорусько-українського кордону в Брестській та Гомельській областях. Російські підрозділи в цих областях ведуть радіоелектронну розвідку. З території республіки білорусь залізничним транспортом вивозиться пошкоджена бронетехніка збройних сил рф. Також там зберігається загроза застосування з території республіки білорусь диверсійно-розвідувальних груп, а також нанесення ракетно-авіаційних ударів по об'єктах військової і цивільної інфраструктури України.
На Сіверському напрямку ворог здійснював посилений контроль кордону, проводив інженерне обладнання позицій в районах пункту пропуску та прикордонних районах Брянської та Курської областей. Там не виключається діяльність диверсійно-розвідувальних груп противника і також ракетні удари противника з території російської федерації.
Слобожанський напрямок. Там російські окупанти продовжують частково блокувати Харків та намагаються здійснювати вогневе ураження підрозділів українських військ, які обороняють місто.
Аби розширити плацдарм на лівому березі річки Сіверський Донець та створення умов для оперативного розгортання військ, ворог провів розвідку боєм у районах населених пунктів Заводи, Дмитрівка та Дібровне. Успіху не мав, зазнав втрат і відійшов.
На Маріупольському напрямку ворог продовжує завдавати авіаційні удари по місту, в тому числі й із застосуванням дальніх бомбардувальників Ту-22М3. Також здійснює штурмові дії в районі морського порту та заводу "Азовсталь".
В районі населеного пункту Токмак агресор вдосконалює фортифікаційне обладнання зайнятих раніше рубежів та районів.
Південнобузький напрямок. Там підрозділи 8, 49 армії, а також 22 армійського корпусу противника намагаються закріпитися на захоплених рубежах, здійснюють вогневий вплив в бік позицій українських військ. З метою покращення тактичного положення окупанти ведуть наступальні дії в районі населеного пункту Олександрівка. Надалі намагатимуться вийти на адміністративні кордони Херсонської області.
На цьому фоні противник здійснює заходи з відновлення боєздатності, поповнення боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, введення розвідки, а також інженерного обладнання своїх позицій.
Доповнення
Британська розвідка повідомляла, що затонулий крейсер “москва” змусить рф переглянути свої позиції в Чорному морі.