Деталі
російські алмазодобувні компанії втрачають обсяги експорту, але не програють у виручці від продажу алмазної сировини.
За даними Мінпромторгу Індії (найбільший світовий ринок необроблених алмазів), у березні імпорт необроблених та непромислових алмазів, з яких виробляють діаманти, склав 209 тис. карат - удвічі менше, ніж у березні 2021 року. З січня до березня росія поставила до Індії 718 тис. карат проти 1,3 млн за аналогічний період минулого року. Водночас у грошах вартість імпорту в березні зросла на 27%, до 78 млн доларів.
Більше того, постачання російських алмазів до Європи в березні також скоротилося в обсягах, але не за вартістю.
За даними Eurostat, російський імпорт в ЄС (Бельгія) склав 1,5 млн карат, що втричі менше за березень 2021 року. Проте вартість всього імпорту в березні становить 185 млн євро проти 162 млн євро рік тому.
Як зазначається, на компанію "АЛРОСА" ЄС, США та Велика Британія запровадили санкції. Щодо Америки, то в країну заборонили прямий імпорт російського дорогоцінного каміння, проте не заборонено ввезення алмазів, які були оброблені в інших країнах.
Видання нагадує, що Індія не підтримує санкції щодо рф, але складнощі виникали із проведенням оплати. За даними Bloomberg, індійські трейдери обговорювали у квітні з "АЛРОСА" способи купівлі алмазів, зокрема валюту платежу: рублі або рупії.
Аналітики Bank of America прогнозують зростання цін на 15% на тлі високого попиту та пропозиції, що падає. Інший великий гравець ринку De Beers обмежений у зростанні видобутку, тому зростання цін, за оцінками аналітиків, може продовжитися.
Нагадаємо
Європейський Союз уже почав роботу над сьомим пакетом санкцій проти рф за її вторгнення в Україну. Заступник голови МЗС Польщі Павел Яблонський додав, що, крім формальних санкцій, необхідно конфіскувати, а не просто заморозити російські активи в Європі.