Розгортання озброєння стало кроком Росії щодо посилення своєї військової присутності на Курильських островах.
Деталі
Системи "Бастіон" були перенесені на Матуа, пустельний вулканічний острів в середині ланцюга Курил. Японія претендує на чотири південних острова.
Міноборони Росії в четвер опублікувало відео, на якому масивні ракетоносці виходять на берег з десантних суден і рухаються уздовж узбережжя вулканічного острова, щоб зайняти вогневі позиції в рамках навчань.
У міністерстві заявили, що в ході розгортання були створені житлові приміщення для персоналу, ангари для транспортних засобів і інша інфраструктура.
"Бастіон" здатний вражати морські цілі на дальності до 500 кілометрів.
Відповідаючи на питання про розміщення ракет, офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що Росія має суверенне право розміщувати свої збройні сили там, де вона вважає за необхідне на своїй території.
У той же час він зазначив, що Росія цінує відносини з Японією і зберігає прихильність переговорам щодо врегулювання спору.
"Ми зберігаємо політичну волю до продовження всебічного діалогу з нашими японськими партнерами з метою пошуку шляхів врегулювання»" - сказав Пєсков під час телефонної конференції з журналістами.
Доповнення
У 2016 році Росія розмістила ракетні комплекси берегової оборони "Бал" і "Бастіон" на двох з чотирьох найбільших південних Курильських островах. У наступні роки вона відправила туди найсучасніші ракетні системи ППО і створила авіабазу на острові Ітуруп, де були розміщені винищувачі.
Японія заявляє територіальні права на чотири південних острова Курильської гряди і називає їх "Північними територіями".
Радянський Союз захопив острова в останні дні Другої світової війни, і цей спір не дозволив країнам підписати мирний договір, що офіційно поклав край бойовим діям.
На острові, довжиною 11 кілометрів, де були розміщені російські ракети, під час Другої світової війни розміщувалася японська військова база. Після захоплення Курильськими островами Радянського Союзу в Матуа перебувала радянська військова база, яка була закрита через брак фінансування після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.