Коваленку закидають статтю 318 КК Росії ("Застосування насильства відносно представника влади"), що передбачає до п'яти років позбавлення волі.
Суд вирішив, що Коваленко може сховатися від слідства і заважати розслідуванню.
За інформацією голови міжнародної правозахисної групи "Агора" Павла Чикова, Євген Коваленко визнав провину, його інтереси представляє "адвокат за призначенням".
Поки це єдиний випадок, коли затриманого на суботніх акціях протесту звинуватили в кримінальному злочині. Всі інші злочини – адміністративні.
Суди в Москві 29 липня розглядали справи затриманих учасників суботніх протестів.
Нагадаємо, раніше МЗС України заявило, що побиттям власних громадян Росія знущається над державами, які повернули її в ПАРЄ, та, зокрема, закликало інші держави-члени ЄС засудити таку діяльність керівництва РФ.
Так, серед країн які засудили дії російських силових структур, є, зокрема, Польща, Республіка Чехія та безпосередньо Європейський Союз, який назвав жорстокий розгін мирної демонстрації у Москві “непропорційним використанням сили”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клімкін прокоментував затримання протестуючих у Москві
Як повідомляв УНН, 27 липня близько десятка опозиційних і незалежних політиків, яких Московська міська виборча комісія не допустила до виборів у міську думу, збиралися провести масову зустріч з виборцями.
Зробити це їм не вдалося: поліція спочатку затримала політиків, а потім почала жорстко затримувати всіх, хто прийшов на акцію.
За останніми даними, які портал “ОВД-Инфо” наводив станом на 3:00 28 липня, на акції протесту в центрі Москви затримали 1388 людей.