Цитата
"Боснія і Герцеговина вільна зробити будь-який крок на світовій арені. Вступати в будь-яку організацію - політичну, економічну, культурну, будь-яку. Якщо цього хоче більшість громадян, якщо це приносить користь країні, стимулюватиме розвиток, зміцнюватиме зв'язки з іншими народами світу - вперед, ми це приймемо зі щирою радістю", - заявив російський посол.
Водночас, за його словами, керівництво Боснії і Герцеговини повинно розуміти, що якщо країна “вступає в блок, головною метою якого є знищення росії”, то москва "має право захистити себе".
"Ви (мається на увазі фактично керівництво держави) маєте розуміти, що якщо ви приєднаєтеся до блоку, головною метою якого є знищення росії, то ми - теж вільна країна з незалежною зовнішньою політикою, як Боснія і Герцеговина - маємо право, щоб захистити себе", - ідеться у заяві посла рф.
Він додав, що поки країна не вживає заходів проти рф, остання “почувається спокійно і не потребує зміцнення нашого захисту".
"Тут можна заперечити, що гіпотетично входити в НАТО або ЄС можна із зовсім іншими намірами, які не мають жодного стосунку до росії... Але будемо реалістами - якщо умовний Брюссель або Вашингтон накажуть розгорнути ядерні системи з ракетами, націленими на москву, то умовне Сараєво, увійшовши в організації під їхнім керівництвом, буде змушене це зробити. Так що так, вибір вільний, але, будь ласка, не обмежуйте нас у праві на відповідь. Звичайно, пропорційно", - написав дипломат.
Посол додав, що поки росія “не буде на 100% впевнена в реальності підлих планів знищення країни, ніхто не буде натискати червону кнопку".
Довідково
НАТО і Боснія і Герцеговина розвивають співпрацю з акцентом на демократичні, інституційні та оборонні реформи, а також на практичне співробітництво в інших сферах. Співпраця країни з НАТО викладена в Плані індивідуального партнерства. Боснія і Герцеговина – один із членів Партнерства заради миру, приєдналася в грудні 2006 року. У квітні 2008 року НАТО запропонувало Боснії і Герцеговині почати посилений діалог.