Цитата:
“За попередньою домовленістю зі сторонами, РФ запропонувала посприяти в проведенні делімітації та демаркації кордону, виступила з ініціативою про створення з цією метою спільної вірмено-азербайджанської комісії, в якій Росія могла б брати участь в якості консультанта або посередника”, — сказав Лавров.
За його словами, неформальна робота міністрів закордонних справ ОДКБ почалася напередодні увечері. Вони розглянули прохання Вірменії та обговорили ситуацію у відносинах між Єреваном і Баку.
Що було раніше
Вірменія раніше розіслала листи державам ОДКБ через ситуацію з військами Азербайджану на своєму кордоні.
Азербайджанський міністр закордонних справ Джейхун Байрамов заявив, що Азербайджан прихильний усуненню напруженості в регіоні, веде переговори з Вірменією щодо ситуації на кордоні.
Президент РФ Володимир Путін і в.о. прем’єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян по телефону обговорили ситуацію на вірмено-азербайджанському кордоні. Кремль заявив про те, що в.о. прем’єр-міністра Вірменії під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним не просив про допомогу через ситуацію в Сюнікській області на кордоні з Азербайджаном.
Контекст
Вірменія 12-13 травня заявила про пересування азербайджанських військ на кордоні. В.о. прем’єр-міністра республіки Нікол Пашинян відреагував на захід військ Азербайджану на територію Вірменії — назвавши це спланованою провокацією.
Після закінчення бойових дій в зоні конфлікту навколо Нагірного Карабаху восени 2020 року, коли під контроль Баку перейшли сім прилеглих до Нагірного Карабаху районів, межа Вірменії з Азербайджаном стала проходити безпосередньо поруч з Сюнікською областю.