“Рух „жовтих жилетів“ відзначило рік демонстрацій суботніх протестів по всій Франції. У Парижі групи одягнених в чорне молодих людей влаштували розгром на центральній площі, розбиваючи автобусні зупинки, будівлі банку і підпалюючи автомобілі”, — пишуть у британському виданні.
У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ і водяну гармату проти протестуючих. Видання зазначає, що лише дехто з протестуючих, що були одягнені в жовті жилети, безпосередньо пов’язані з рухом.
“У Парижі влада нарахувала 4000 чоловік проти 5800 в минулу суботу”, — пишуть у виданні Franceinfo, та додають, що “за даними префектури поліції, було розпочато службове розслідування, щоб встановити причини поранення людини в обличчя”.
Так, демонстрації відбулись і в інших містах, включаючи Бордо, Лілль, Ліон, Марсель, Нант, Тулузу, Кале, Кольмар і Дюнкерк.
“Сто п’ять осіб затримано на 16.00 (17:00 за київським часом)”, — відзначили в префектурі столичної поліції.
Зазначається, що президент Франції Емманюель Макрон стежить за ситуацією.
“Президент вважає, що на площі Італії (де відбулися основні зіткнення демонстрантів з поліцією — ред) число хуліганів перевищує кількість “жовтих жилетів”, — повідомили джерела телеканалу BFM.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франції назвали загальну суму збитків від акцій “жовтих желетів”
Зіткнення маніфестантів і поліції наразі тривають на площі Італії в 13-му окрузі Парижа. Вандали, які присутні в рядах “жовтих жилетів”, кидають в правоохоронців каміння, пляшки та інші предмети. Поліція відповідає сльозогінним газом і водометами.
Рік тому, 17 листопада 2018 року, відбулася перша великомасштабна акція їхніх прихильників. Тоді кількість учасників протестів по всій Франції склало 282 тис. осіб. Спочатку акції “жовтих жилетів” проходили в знак протесту проти підвищення цін на автомобільне паливо. Тепер учасники громадської кампанії висувають не тільки соціально-економічні, а й політичні вимоги.
Нагадаємо, раніше Макрон визнав, що протести “жовтих жилетів” викликані несправедливістю у Франції.