“(Рада Безпеки) закликає до врегулювання ситуації в Венесуелі на основі мирних заходів, — йдеться в російському проекті. — (Рада Безпеки) підтримує всі ініціативи, спрямовані на досягнення політичного врегулювання, включаючи механізм, вироблений в Монтевідео”.
У той же час пропонований США документ передбачає скасування результатів президентських виборів 2018 року і проведення нових виборів.
Як повідомляв УНН, збір підписів проти можливого американського військового втручання в політичну кризу в Венесуелі почався в середу і триватиме до кінця тижня. Як заявив раніше Мадуро в своєму Twitter, він розраховує, що буде зібрано всього не менше 10 млн підписів. Населення Венесуели становить близько 32 млн чоловік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль сумнівається у можливості допомогти режиму Мадуро
23 січня Гуайдо, призначення якого на посаду спікера парламенту двома днями раніше анулював Верховний суд Венесуели, оголосив себе виконуючим обов’язки президента. Глава держави Ніколас Мадуро назвав подію спробою перевороту і заявив про розрив дипломатичних відносин з США.
4 лютого в Оттаві відбулося позачергове засідання Групи Ліми, учасники якої, зокрема, висловилися на підтримку лідера опозиції Хуана Гуайдо і виступили за мирний перехід влади в країні шляхом проведення демократичних президентських виборів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мадуро не вважає за необхідне проводити зараз президентські вибори у Венесуелі
За декілька годин до початку протестів 2 лютого голова управління стратегічного планування Головного командування Військово-Повітряних сил Венесуели генерал Франсіско Естебан Янес Родрігес заявив, що визнає Гуайдо виконуючим обов’язки президента. Він назвав владу Мадуро “диктаторською” і запевнив, що 90% особового складу збройних сил не підтримують главу держави.
Полковник Хосе Луїс Сільва, військовий аташе при посольстві Боліваріанської Республіки в США, 26 січня також визнав Гуайдо тимчасовим главою Венесуели.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборона опозиціонеру Гуайдо покидати Венесуелу є незаконною — ООН