Деталі
“Минулого тижня росія в односторонньому порядку заблокувала компромісну резолюцію щодо розширеної транскордонної допомоги сирійцям. А цього тижня росія призупинила свою участь в ініціативі та домовленості про зернову угоду Чорного моря, яка допомагає нагодувати світ, особливо людей на Близькому Сході та в Африці”, - повідомила Лінда Томас-Грінфілд.
Також вона відповіла на заяву представника росії про те, що “вплив зернової угоди з точки зору поставок українського зерна на світові ринки не є надто суттєвим”.
Цитата
“Ми почули з росії, що це дрібниці. Але якщо вони думають, що це дрібниці, то в середу кремль навмисно бомбив безпілотниками український порт, вбивши цивільне населення та знищивши 60 000 тонн зерна та насіння. Відповідно до Всесвітньої продовольчої програми, цього зерна вистачило б, щоб прогодувати понад 270 000 людей протягом року”, - сказала представниця США.
Вона також зазначила, що “росія веде війну проти світового постачання продовольства. Вона веде війну проти бідних у той час, коли вони найбільше потребують”.
“Після того, як президент путін здійснив повномасштабне вторгнення в Україну понад 500 днів, легко стати глухим перед російською кампанією жорстокості. Але ми не можемо мовчати. Це не нормально. Це не поведінка відповідальної країни”, - заявила Лінда Томас-Грінфілд.
Також вона додала, що Чорноморська зелена ініціатива приносила реальні зміни та допомагала нагодувати країни, що розвиваються.
“Всесвітня продовольча програма здійснила гуманітарну роботу в таких місцях, як Афганістан, Сомалі та Ємен, де було експортовано 32 мільйони метричних тонн українських зернових, що еквівалентно 18 мільярдам тонн хліба. Ми знаємо, що понад 2/3 експорту продовольства за цією угодою йшло до країн, що розвиваються”, - повідомила представниця США.
Нагадаємо
17 липня речник кремля дмитро пєсков заявив про "фактичне припинення" дії "зернової угоди", посилаючись на нібито невиконання частини домовленостей щодо росії. рф заявила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в межах Чорноморської зернової ініціативи та розформування СЦК у Стамбулі.
Після цього рф також відкликала гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі.
Попри такі рішення офіційної Москви, президент України Володимир Зеленський запропонував Туреччині та ООН продовжити роботу зернової угоди без участі Росії.
У відповідь на це російське Міноборони заявило, що розцінюватиме всі кораблі, які прямують в порти України, як перевізників військового обладнання чи техніки, тому буде їх начебто атакувати.
Також Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй оголосила про позачергове засідання у п’ятницю, 21 липня, щоб обговорити гуманітарні наслідки розірвання росією зернової угоди.