Цитата
“Навіть під час пандемії COVID-19 і всупереч постанові Ради безпеки 2532 (2020) держава-окупант прагне знищити самобутність українців і корінного населення півострова — кримських татар. Росія вже перекинула до Криму 500 тисяч своїх громадян, щоб зменшити частку етнічних українців і кримських татар. З початку його окупації вже змінилося 25% складу місцевого населення. Поза всяким сумнівом, навмисно провокаційним є те, що ще більше громадян України були довільно заарештовані російською окупаційною владою напередодні сьогоднішніх дебатів”, — сказав Кислиця.
Деталі
Він зазначив, що Україна закликає міжнародну спільноту посилити політичний та санкційний тиск щодо Росії, що окупувала частину української території.
“Україна вимагає від Росії припинити агресію, повернутися в рамки міжнародного права і піти з окупованих територій України. Ми закликаємо міжнародну спільноту посилити політичний та санкційний тиск на Росію, щоб змусити її звільнити утримувані наразі українські території, звільнити військовополонених і політичних в’язнів і дотримуватися рішення міжнародних судів”, — сказав Кислиця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кислиця в ООН: Росія вигравіювала на медалі дату початку агресії проти України
За словами постпреда України в ООН, Росія нестиме повну відповідальність за “всі злочини, вчинені проти України та інших країн, в які вона вторглася, та їхніх громадян”.
“Генеральна асамблея не приймає і не прийме російську мантру про те, що „справа Криму закрита“. Вона буде закрита, коли російські війська підуть, як вони вийшли в один лютневий день з Афганістану”, — додав Кислиця.
Контекст
У Генеральній асамблеї ООН 23 лютого відбулися дебати щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України, в тому числі — в анексованому Росією Криму.
Вранці 17 лютого в Криму пройшли масові обшуки російських силовиків у будинках мусульман (більша частина з яких ‒ кримські татари). За словами активістки “Кримської солідарності” Лутфіє Зудієвої, всім затриманим інкримінують статтю 205.5 КК Росії за можливу причетність до організації “Хізб ут-Тахрір”.
Прокуратура АРК і Севастополя повідомила про відкриття кримінальних проваджень через ранкові масові обшуки в Криму 17 лютого.
У Представництві президента України в АРК вказали на те, що інформацію про чергові масові обшуки російських силовиків у Криму оперативно передають українським правоохоронцям, а також мають намір використовувати її “в роботі на національному і міжнародному рівнях”. Міністерство закордонних справ України також висловило рішучий протест через обшуки і затримання, закликавши міжнародні інститути дати оцінку цим діям.