Цитата
"Я дуже оптимістично налаштований, що танки Abrams можливі в майбутньому, і я впевнений, що винищувачі, такі як F-16, F-15 або Gripen зі Швеції, також будуть можливі", - сказав Олексій Резніков у широкомасштабному інтерв'ю про стан війни та відновлення оборонної промисловості України.
Деталі
Видання зазначає, що країни НАТО "місяцями обговорювали", чи відправляти сучасні бойові танки, такі як Leopard з Німеччини або Abrams зі США. Німецькі чиновники поки що відмовляються, заявляючи, що вони не будуть першими, хто відправить важку бронетехніку натовського класу через побоювання, що президент росії володимир путін може сприйняти це як ескалацію. Посадовці з США тим часом стверджують, що танки Abrams — це складні в логістичному плані "пожирачі" палива, які важко було б підтримувати на полі бою в Україні, відзначає видання.
Оптимізм Резнікова зберігається, попри всі політичні та логістичні труднощі, пов’язані з переконанням західних країн постачати Україні більш сучасну зброю натовського рівня. Він зазначив, що багато з того, що колись вважалося "забороненим", - безпілотники, ракети та артилерія - зрештою потрапили до Києва "у грі червоних ліній, які пізніше перетинаються світовими урядами", пише видання.
Найважливішим рішенням, принаймні у найближчій перспективі, "має бути те, який у нас буде основний (бойовий) танк для Збройних сил України, тому що ми розуміємо, що всі наші партнери, які мають промисловість, яка може виробляти танки, як Велика Британія, Франція та Німеччина — вони чекатимуть на політичне рішення від США", - сказав міністр. "Я впевнений, що після того, як (прибуде) перший Abrams, у нас з'являться Leopard, Marder (німецькі бойові машини піхоти) та інші типи важкої бронетехніки, такі як танки", - зазначив він.
Раніше
Міністр оборони Олексій Резніков уже зазначав, що ще вчора партнери не хотіли надавати Україні "Стінгери", але це змінилося. Також може змінитися думка Заходу і про танки, літаки F-16 і ракети ATACMS.