“Закриття Russiangate є відкритим і неприйнятним актом цензури. Розслідувальна журналістика перебуває на межі зникнення в російських ЗМІ. Цей новий удар по ній стає попередженням тим нечисленним редакціям, які продовжують, незважаючи ні на що, розслідувати корупцію та інші теми, що мають суспільний інтерес”, — заявив Бір.
Створений у 2016 році Russiangate спеціалізувався на розслідуваннях корупції, власності високопоставлених російських чиновників і членів їхніх сімей, зокрема спікера верхньої палати парламенту Валентини Матвієнко і прес-секретаря президента Дмитра Пєскова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Репортери без кордонів: у 2017 року загинули 65 журналістів
Головний редактор журналу Александріна Єлагіна раніше розповіла місцевим ЗМІ, що у неї існувала неформальна домовленість з власниками ЗМІ про те, щоб не торкатися трьох чутливих тем — Володимира Путіна, його близького оточення і православної церкви.
Зазначимо, 24 січня сайт Russiangate заблокували через три години після публікації розслідування про нерухомість глави Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортнікова. У публікації розповідається, що Бортников і його заступник Сергій Смирнов не задекларували нерухомість в Сестрорецьку. У розслідуванні стверджується, що Росреєстр навмисно приховав власників будинків в елітному селищі.