“Тут головне — правильно сформулювати речення, адже ломбардного бізнесу Разумков і його дружина вже не мають. Але він є в Юлії Овдій та Дмитра Тележинського — помічників та довірених осіб ексспікера. Разумков переоформив цей бізнес на них у травні 2020 року, за 2 місяці до відомої заяви з парламентської трибуни”, — каже журналіст.
На свого помічника Тележинського Разумков також переписав Українську політконсалтингову групу та інші фірми.
Ломбардний бізнес в Україні стрімко розвивається, особливо з початком карантину, коли люди втрачали роботу і потребували швидких кредитів. За даними розслідування, кожен четвертий кредит українці беруть не в банку, а в ломбардах, і загальна сума запозичень перевищила 8 млрд гривень.
“Часто в людей складається хибне враження, що речі до ломбардів несуть або наркомани, або злодії. Але насправді туди звертаються абсолютно різні люди. Не спікери парламенту, звісно, але загалом цілком пристойні пересічні українці”, — йдеться в сюжеті.
Журналісти перевірили, як працює мережа “Про100Кредит” і з’ясували, що ці ломбарди залишають собі 2/3 вартості закладених речей, а за ще більший відсоток приймають речі без документів, які можуть бути краденими.
“А тепер просто уявіть собі обсяги кешу, який обертається в цій сфері, враховуючи кількість людей, які користуються послугами ломбардів... Ви бачите, як просто будь-який злочинець може здати крадене, не залишивши жодного документального сліду. Ломбарди не просто ухиляються від сплати податків, а ще й стимулюють злодіїв”, — дійшли висновку журналісти.