За словами головного онколога Дніпропетровської області Віталій Машталер, аби побороти злоякісні утворення, необхідно виявити їх на ранніх стадіях розвитку.
“Рак — це не вирок, і ми, лікарі, давно про це говоримо. Після радикального лікування пацієнти живуть достатньо довго. Отож, щоб побороти злоякісні утворення, необхідно виявити їх на ранніх стадіях розвитку. Екологія, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, паління, стреси, генетика — це те, що провокує ракові захворювання. Люди повинні нормалізувати стиль свого життя!” — наголосив лікар.
Загалом, за даними лікарів області, у чоловіків за частотою виявленням хвороб на першому місці знаходиться рак легень, на другому — рак шкіри і на третьому — колоректальний рак (товстого кишечника та прямої кишки), далі — рак передміхурової залози та шлунка.
Жінки, водночас, найчастіше хворіють на рак молочної залози, на другому місці — рак шкіри, на третьому — колоректальний рак, на четвертому — рак тіла матки і на п’ятому — рак шийки матки.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, фахівці наголошують на тому, що наразі в Україні, на рівні держави, досі не існує єдиної системи профілактики онкозахворювань.
З цих причин, за словами керівника Асоціації приватних клінік України та власника МЦ “Клініка Спіженко” Олега Спіженка, кожен десятий пацієнт отримує медичну допомогу у приватних закладах.
“За останні роки доля ринку медичних послуг у приватному секторі зростає, на жаль, і з причин занепаду фінансування державного комунального сектору”, — сказав він.