"Девальвація у січні-лютому цього року гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг, і перевищення державних запозичень над погашенням державного боргу спричинили збільшення державного боргу на 46,4 млрд грн (2,6%). Зовнішній борг зріс на 61,2 млрд грн (6,6%), а внутрішній – скоротився на 14,8 млрд грн (1,8%)", – сказав Пацкан.
За його словами, на погашення державного боргу витрачено 51,7 млрд грн, або 87,6% плану на звітний період.
"Економія на обслуговуванні боргу відбулася за рахунок нижчого курсу гривні щодо долара, ніж врахований у державному бюджеті на цей рік. І нам знову доводиться говорити про неналежну якість макроекономічного прогнозування. Адже закладення в бюджет курсу гривні, який суттєво відрізняється від реального, тягне за собою чимало проблем", – наголосив Пацкан.
Він нагадав, що фактичний курс гривні у середньому за січень-лютий становив 24,0 гривні за долар США, тоді як у розрахунках показників бюджету на 2020 рік враховано 27 гривень за долар США.
"За оцінкою Рахункової палати, тільки в січні це призвело до недонадходження 2,3 млрд грн доходів", - вказали у відомстві.
Нагадаємо, держборг України у 2019 році становив 74,5 млрд доларів.