Як повідомили у прес-службі, це вже друга зустріч з представниками Світового банку, які спеціалізуються на цифровій економіці та цифрових трансформаціях. Група має назву HELP (з англ. High-Level Experts, Leaders and Practitioners) та включає всесвітньо відомих фахівців у сфері цифровізації.
“Під час зустрічі було наголошено, що для економічного прискорення та підвищення добробуту в Україні має відбутися повсюдне розгортання високошвидкісних мереж доступу до Інтернету. Саме тому важливою є консолідація зусиль політикуму, державних установ, приватних операторів і провайдерів для створення необхідної інфраструктури, здатної забезпечити високу швидкість передачі даних (30 Мбіт/с та вище) для принаймні 80% домоволодінь до 2025 року”, — йдеться у повідомленні.
Основною метою проекту є забезпечення українців доступним високоякісним Інтернетом у будь-якому куточку країни — у сільській місцевості, вздовж автомобільних шляхів, у школах та лікарнях, — щоб українці могли скористатися перевагами цифрового світу для власного розвитку, бізнесу, розваг. Нині розрив між містом і селом у питанні розвитку широкосмугового Інтернету становить близько 40%, відзначили в офісі Президента.
“Важливо не просто дати громадянам інфраструктуру якісного Інтернету, а зробити так, щоб в українців формувалися реальні потреби та бажання використовувати технології для освіти, бізнесу, власного розвитку”, — наголосив Михайло Федоров. За його словами, можливості, які надає Інтернет, є важливою основою для вирівнювання стандартів життя у сільській місцевості.
Також на зустрічі наголошувалося, що саме масштабні національні проекти цифрових трансформацій можуть формувати збільшення попиту громадян на високоякісний Інтернет.
“Учасники зустрічі погодилися, що важливим кроком є розробка Національного плану розвитку широкосмугового Інтернету, що має закріпити вимоги до послуги ШСД, тобто встановити визначені параметри якості та швидкості; затвердити механізми державно-приватного партнерства з операторами та провайдерами зв’язку у частині покриття малорентабельних територій та передбачати всі доступні сучасні інструменти фондування проектів розбудови цифрової інфраструктури й особливо — здійснення комплексних проектів цифрових трансформацій насамперед в освіті та медицині”, — йдеться у повідомленні.
Під час зустрічі також було обговорено очікування від реалізації Світовим банком грантового проекту ініціативи ЄС EU4Digital для розробки Національного плану розвитку широкосмугового доступу, а також проекту розвитку інфраструктури для міжнародного інтернет-трафіку, що здатен перетворити Україну на регіональний інтернет-хаб, відзначили в офісі Президента.
Раніше Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками бізнесу, які входять до Economic Club of Canada заявив, що Україна продовжить співпрацю з МВФ та Світовим банком.