Деталі
Згідно з текстом пояснювальної записки, метою Нагойського протоколу є справедливий і рівноправний розподіл вигод від використання генетичних ресурсів, зокрема шляхом забезпечення належного доступу до них і належної передачі відповідних технологій, ураховуючи всі права на ці ресурси та технології, а також шляхом належного фінансування, сприяючи таким чином збереженню біологічного різноманіття і сталому використанню його компонентів.
Наголошується, що членство України у Нагойському протоколі потребуватиме сплати з державного бюджету щорічного внеску до Довірчого фонду Нагойського протоколу у розмірі близько 3 (трьох) тис. доларів США.
Очікується, що реалізація протоколу стимулюватиме збереження природних ресурсів в Україні як джерела прибутку та покращення середовища існування людини, підвищення інвестиційної привабливості та покращення міжнародного іміджу держави як такої, для якої питання збереження довкілля є одним з пріоритетних.
Додамо
У 2011 році Україна підписала Нагойський протокол. Він передбачає належне фінансування, що сприяє збереженню біологічного різноманіття і сталому використанню його компонентів.
У зв’язку з тим, що Нагойський протокол набрав чинності 12 жовтня 2014 року, порядок набрання чинності для України застосовується відповідно до пункту 2 статті 33 Нагойського протоколу.