Те, що резолюція Радбезу ООН була прийнята одноголосно, є “позитивним сигналом”, заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Мас. За його словами, уряд ФРН задоволений тим, що після інтенсивних переговорів вдалося “досягти єдності”. Хоча 15 держав-членів Ради безпеки ООН домовилися про продовження ембарго ще в минулому році, Росія “висловлювала сумніви” щодо цього питання.
Учасники конференції по Лівії, яка пройшла в Берліні в січні нинішнього року, домовилися про заборону на поставки зброї протиборчим сторонам і про механізм контролю за припиненням вогню в північноафриканській країні. Однак, за інформацією ООН, ці рішення порушувалися.
У Лівії після повалення режиму Муаммара Каддафі в 2011 році і його вбивства почалася боротьба за владу між різними угрупованнями і фракціями. Сьогодні в Тріполі знаходиться міжнародно визнаний Уряд національної згоди (УНЗ) під керівництвом Фаїза Сараджа, який контролює лише невелику частину країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США звинуватили Росію в друкуванні фальшивих грошей для Лівії
Суперник Сараджа — в минулому соратник Каддафі, генерал Халіфа Хафтар, чиї збройні формування чинять серйозний тиск на УНЗ. Під його контролем знаходиться значна частина лівійської території, включаючи більшість нафтових родовищ. В тій чи іншій формі Хафтара підтримують Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати і Росія.