Цитата
"Ми вважаємо, що пік ситуації пройдено. Ситуація нормалізується", - заявив путін на Східному економічному форумі у Владивостоці.
Деталі
Він вказав на покращення економічних показників, у тому числі на "найнижчий рівень безробіття - 3,9 відсотка" та "зниження інфляції".
"Підвищення цін все ж таки становить певну загрозу", - визнав путін, оскільки "це впливає на рівень життя та економіку в цілому".
Він визнав, що, як і раніше, існують "проблеми", пов'язані із запровадженням санкцій.
Але, на його думку, велика кількість природних ресурсів росії захистить країну.
"росія, мабуть, єдина країна, здатна забезпечити себе природними ресурсами", - сказав він, додавши, що "одне за одним у Європі зникають робочі місця та компанії".
Доповнення
Запровадженні проти Москви західні санкції особливо націлені на енергетичний та банківський сектори росії.
Інфляція в країні у квітні досягла максимуму за останні два десятиліття. З того часу вона дещо сповільнилася, але залишається високою, склавши у липні 15,1 відсотка.
Російський центральний банк прогнозує економічний спад на 4-6 відсотків протягом усього 2022 року, а потім подальше скорочення на 1-4 відсотки у 2023 році, після чого зростання відновиться у 2024 році.
Додамо
росія може зіткнутися з більш тривалою та глибокою рецесією у міру того, як вплив американських та європейських санкцій поширюватиметься, ставлячи під загрозу галузі, на які країна роками спиралася у своїй економіці, пише Bloomberg.
Bloomberg ознайомився із копією звіту, підготовленого для закритої зустрічі вищих посадових осіб 30 серпня. Документ, що є результатом багатомісячної роботи офіційних осіб та експертів, які намагалися оцінити справжній вплив економічної ізоляції росії, описує набагато похмурішу картину, ніж російські офіційні особи зазвичай малюють у своїх оптимістичних публічних заявах.
Два із трьох представлених у звіті сценаріїв показують, що наступного року спад прискориться, а економіка повернеться на довоєнний рівень лише наприкінці десятиліття чи пізніше. "Інерційний" сценарій передбачає, що наступного року економіка впаде на 8,3% нижче рівня 2021 року, тоді як "стресовий" сценарій встановлює мінімум у 2024 році на 11,9% нижче рівня минулого року. Усі сценарії передбачають посилення тиску санкцій.
Протягом наступних року або двох, звіт попереджає про "зниження обсягів виробництва в ряді орієнтованих на експорт секторів", від нафти та газу до металів, хімікатів та виробів із дерева.