“Дорогі брати і сестри, співвітчизники! У зв’язку з поверненням до України наших громадян, яких евакуйовано з Китаю, де поширилося небезпечне захворювання, ми спостерігаємо прояви агресивного ставлення щодо їхнього приїзду на Батьківщину. Хоча медичними службами засвідчується, що серед тих, хто повернувся, немає хворих, і необхідність проходження карантину є додатковим і необхідним заходом безпеки — страх і відчуження підштовхують людей до несприйняття”, — вказано у повідомленні.
У ПЦУ додали: “Церква не може відповідати за медичну сторону питання, яка перебуває у компетенції спеціалістів та регулюється державою. Але ми зобов’язані вказати на моральну сторону виклику, з яким зіткнулося наше суспільство”.
“Заклик до милосердя і любові до ближніх — основа Божого Закону і пряме повеління Господа Ісуса Христа... Прояв милосердя до ближнього, який опинився у біді та скрутному становищі — головний сенс притчі про милосердного самарянина (Лк. 10: 29-37), в образі якого Бог вказує нам, як слід кожному чинити тоді, коли бачиш іншу, навіть чужу і незнайому тобі людину, в нагальній потребі. Загалом принцип ставлення до ближніх, за словом Господнім, є дуже простим та зрозумілим”, — зазначили у ПЦУ.
“Тому кожен з нас може і має зрозуміти, як нам ставитися до тих, кого евакуюють з Китаю — так само, як би ми хотіли, щоби поставилися до нас, якщо би ми опинилися на їхньому місці!.. Отже, нехай страх перед хворобою не затуманює наші розум і совість, нашу людяність!”, — резюмували у Православній церкві.