“Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 45 973 підозрілих події, що на 16% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб мережевого сканування (55%), виявлення нестандартних протоколів або подій (27%), виявлення мережевого трояна (7%), веб-атак (6%) та спроб отримання прав адміністратора (4%)”, — сказано у повідомленні.
Зазначається, що система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 7 664 різних видів атак, що на 49% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість (98%) — це мережеві атаки прикладного рівня.
“Також заблоковано 5 DDoS-атак, переважна більшість — на сайти Офісу Президента України”, — додається у повідомленні.
Так, урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 463 кіберінцидента.
Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 95%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (94% від загальної кількості) та фішингу (2%).
Нагадаємо, з 27 травня по 2 червня система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 25 DDoS-атак, переважна більшість з яких — на сайти Офісу Президента України.