"У ході даних слухань ми зробимо детальну презентацію про хід подій і проведене розслідування. Ми почнемо з пояснення ситуації, обстановки в районі, де зазнав аварії рейс MH17, і про залучені сторони. Після цього ми представимо інформацію щодо доказів, таких як криміналістичні експертизи, свідки, фотографії, відео, цифрові джерела, дані з радарів і супутникові зображення. Слідом за цим ми пояснимо, як на основі цих доказів ми провели розслідування того, як розвивалися події, які привели до краху рейсу MH17", - сказала прокурор Деді Вуі-А-Цой.
Вона зазначила, що презентація розслідування, яке тривало кілька років, займе кілька днів.
"До уваги бралися різні сценарії розвитку ситуації: вибух на борту, атака військового літака, використання інших зенітних ракетних установок (ЗРК) крім "Бука" і використання ЗРК "Бук", - сказала Деді Вуі-А-Цой.
За її словами, також під час засідання пояснять, чому вважають окремі частини розслідування завершеними, і представлять інформацію про те, які розслідування мають бути проведені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд по МН17: США можуть мати супутникові знімки пуску ракети по літаку.
"В рамках останнього сценарію розвитку подій прокуратура провела розслідування по відношенню до різних можливих місць запуску ракети і використання установок, що належать як РФ, так і Україні. Вся ця інформація також буде представлена суддям. Крім того, відомство має намір розповісти про те, як слідчі виявили підозрюваних, як з'ясували їх ролі і які перешкоди існують на шляху розслідування", - повідомили у ЗМІ.
Прокурор додала, що відомство не має наміру надавати конкретні докази, оскільки це може бути зроблено тільки після того, як захист отримає можливість долучити до справи свої документи і почнеться розгляд справи по суті.
"За її словами, слідство розглянуло наявну інформацію про учасників збройного конфлікту, про тих, хто віддавав накази і виконував їх в липні 2014 року. Деді Вуі-А-Цой помітила, що військові умови значно ускладнили хід розслідування", - сказано у повідомленні.
Також зазначається, що було показано відео про експерименти з різними ракетами, які проводилися в Україні та у Фінляндії.
"Експертиза була зосереджена на з'ясуванні конкретної точки вибуху (всередині корпусу літака або зовні), а також на те, якою саме ракетою був збитий малайзійський Boeing і з якої точки вівся обстріл", - повідомили у ЗМІ.
Нагадаємо, сьогодні у Нідерландах почалася друга сесія розгляду справи про МН17.