Військові НАТО можуть здійснювати допоміжну діяльність безпосередньо на території України, оскільки це не порушує жодних міжнародних правил, заявив президент Чехії Петр Павел в інтерв'ю Чеському телебаченню, повідомляє УНН з посиланням на Euractiv.
Деталі
За словами президента Чехії, необхідно проводити чітку відмінність між розгортанням бойових військ і можливим залученням військових до якоїсь "допоміжної" діяльності, в якій НАТО вже має досвід.
"Слід пам'ятати, що після анексії Криму та окупації частини Донбасу, що по суті було агресією, хоча й у набагато менших масштабах, ніж сьогодні, на українській території діяла навчальна місія НАТО, до якої свого часу входило понад 15 країн та налічувалось близько 1000 осіб", - нагадав Павел.
Також він підкреслив, що "з точки зору міжнародного права і Статуту ООН ніщо не заважало б військам країн-членів НАТО - як і цивільним особам, наприклад, - допомагати в роботі в Україні".
Відповідаючи на запитання, чи підтримує він участь військ НАТО у прямій підтримці України на її території, Павел не став говорити "ні".
"Я б, звичайно, не відмовився від дебатів щодо цього питання. Якби ми могли домовитися з союзниками, що, наприклад, замість того, щоб навчати українських солдатів на території країн-членів НАТО і перевозити тисячі військових, скажімо, до Польщі чи Чехії, набагато розумніше було б перевезти кілька десятків інструкторів на українську територію і навчати там українських солдатів", - сказав він.
Він також нагадав, що після початку російського вторгнення в Україну москва заявила, що будь-хто, хто надає Україні будь-яку допомогу, стане законною мішенню.
Кемерон виступив проти відправки військ в Україну навіть для навчань09.03.24, 20:16
"Сьогодні ми не тільки постачаємо Україні стрілецьку зброю, ми постачаємо їй танки, можливо, скоро ми постачатимемо їй літаки, ми постачаємо їй крилаті ракети середньої дальності, і при цьому не було жодного нападу на територію НАТО. росія чудово розуміє, що це було б порушенням закону набагато більшого масштабу, ніж те, що вона робить зараз", - сказав президент Чехії.
За словами Павела, західні союзники повинні мати мужність захищати свою діяльність юридично, "тому, що допомога в навчанні та обслуговуванні техніки в суверенній країні не є бойовими діями", пояснив він.
Нагадаємо
Нещодавно, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що, хоча наразі немає планів відправки західних військ в Україну, це не можна виключати, щоб не допустити перемоги росії у війні.