Деталі
Ігор Кушнір зазначив, що свою діяльність він розпочав після повернення з армії, у 1993 році.
“До цього я і зварювальником працював, і водієм бензовоза — усяке було в житті. Потім відкрив фірму. Щось виходило, щось — ні, але згодом бізнес почав зростати та розвиватися. Жив я тоді у Кременчуці — прожив там практично до 2010 року. І за цей час мені вдалося створити дуже непоганий, за мірками України, бізнес, куди входило не одне підприємство. У мене був свій нафтопереробний завод, було 50 штук заправок, було бензовозів 50 штук, були ресторани, готелі. Ресторанами Оксана (дружина — ред.) управляла. Були приміщення — торгових площ було близько 30 тисяч квадратних метрів. Навіть два „МакДональдзи“ орендували у нас приміщення. Були офіси, плюс до цього були теплиці на площі 15 гектарів — вирощували троянди, гербери та інші рослини. І ми вкладали у розвиток міста, району. Тобто, зрозумійте, я приїхав до Києва не „злиднем“ без гроша в кишені, я приїхав бізнесменом. І проблем із грошима у мене не було”, — зазначив Ігор Кушнір.
У 2010 році його запросили на державну службу, тож майно перейшло до дружини.
“І вона почала працювати. Природно, спочатку я іноді допомагав їй порадою, але зараз вона сама керує всіма процесами — я туди не лізу. Згодом усе у Кременчуці було розпродано. І я там не з’являвся, не пам’ятаю вже навіть скільки років, 13, напевно. І коли все розпродали — вийшла значна сума. А чому вона стала кіпріоткою? Якоїсь миті вже йшла війна — Донбас, Крим — вона вирішила структурувати бізнес за кордоном, який почала будувати ще 2010 року”, — зазанчив очільник “Київміськбуд”.
Коментуючи питання щодо купівлі дружиною будинку у Франції, Ігор Кушнір пояснив, що угода з придбання нерухомості була проведена із залученням кредитних коштів.
“Там кредити дешеві під 2 відсотки, і вона взяла на 12 років. Але вона може собі це дозволити, а з огляду на те, що вона вже іноземка, — більше ніж пів року у нас у країні вона не може. Вона живе чи на Кіпрі, чи у Франції. Їй так зручно.
Більше того, вона увесь час допомагає. Перші роки війни було мільйонів на 30 передано через КМДА продуктів. Потім багато автомобілів передано, дронів та ще багато всього. Має благодійний фонд, і вона надсилала звіт, що з початку повномасштабного вторгнення десь близько 2 мільйонів доларів витрачено на допомогу. Ніхто на цьому не піариться, ніхто з цього інформаційних приводів не створює — є потреба та можливість, Оксана допомагає. Мені приємно, що моя дружина робить це. Знову-таки — без піару та гучних заяв”, — підкреслив Ігор Кушнір.
Більше читайте в інтерв’ю: Президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір: кожен має мати свій Еверест