“Я прямую до президентського палацу, щоб вручити главі держави прохання про відставку”, — заявив він тоді.
За словами прем’єр-міністра, він намагався знайти вихід з кризи і відповісти на вимоги народу. “Однак всі ці спроби зайшли в глухий кут, і я йду у відставку”, — сказав він. Харірі закликав ліванців зберегти громадянський мир і не допустити погіршення економічної ситуації.
“Я закликаю вас захистити Ліван від пожежі і економічного колапсу”, — підкреслив прем’єр у своїй промові.
Пізніше Харірі вручив президенту республіки Мішеля Ауну письмове прохання про свою відставку. За повідомленнями джерел в палаці Баабда, зустріч двох політиків тривала лічені хвилини, після чого Харірі залишив палац, не зробивши ніяких заяв.
Рішення прем’єр-міністра подати у відставку вітали учасники протестного руху, які зібралися на мітинг в центрі Бейрута. “Революція, революція, революція!”, — скандували демонстранти. У натовпі пролунали заклики до відставки президента республіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тисячі демонстрантів у Лівані утворили величезний живий ланцюг
Міністр внутрішніх справ Лівану Райян аль-Хасан зазначила, що “відставка Харірі запобігла сповзанню країни до розбрату”. Лідер християнської партії “Ліванські сили” Самір Джааджаа підкреслив, що “відставка Харірі є правильним рішенням і відповідає вимогам протестуючих мас”.
Тим часом голова Прогресивно-соціалістичної партії Валід Джумблат заявив, що підтримає кандидатуру Харірі, якщо він знову очолить кабінет. “Я закликаю всіх ліванців до діалогу і спокою”, — сказав він.
Заява Харірі про відхід у відставку прозвучала на тлі триваючих з 17 жовтня масових акцій протесту, що паралізували Ліван. Демонстранти на центральних площах Бейрута вимагали відставки коаліційного кабінету, розпуску парламенту і проведення дострокових виборів.
Минулого тижня вони відкинули пропозицію президента республіки Мішеля Ауна про вступ в конструктивний діалог з владою і висунутий прем’єр-міністром антикризовий план реформ.