Деталі
“Північний потік-2” переважно є геополітичним проектом“, — йдеться в експертній статті політика, призначеній для внутрішньопартійного користування. На його думку, Росія хоче “виключити Україну з газового транзиту”.
При цьому Кізеветтер визнає, що трубопровід майже готовий і зупиняти його занадто пізно, особливо з огляду на необхідність виплачувати в такому випадку мільярдні компенсації. Він вважає за потрібне вивчити можливість введення мораторію і при сприятливому збігу обставин добудувати його потім. Як наступний крок, як вважає політик, слід пов’язати використання “Північного потоку-2” “з енергобезпекою східноєвропейських країн і достовірними гарантіями” з боку РФ в плані збереження транзиту через Україну.
Канцлерка ФРН Ангела Меркель вважає за потрібне добудувати газопровід. Аналогічної точки зору дотримується голова ХДС Армін Лашет.
Довідка: вибори в Бундестаг пройдуть 26 вересня.
Доповнення
Домовленості Німеччини і США за темою “Північного потоку-2”, якщо будуть досягнуті, можуть передбачати допомогу Україні в енергетичній сфері.
Як писав Der Spiegel, вирішити спір можна, якщо запропонувати Україні компенсацію, в разі якщо країна втратить роль транзитера газу. Також Берлін може запропонувати Києву співпрацю у сфері виробництва водню. “Ще кажуть про можливу обіцянку з німецької сторони вкласти мільярди в ремонт абсолютно зношеної газотранспортної мережі України”, — йдеться в статті.