“На сьогоднішній день не можна сказати, що ведеться якась активна робота в суспільстві. Тому явище сексизму потребує комплексного підходу. І звісно, що введенням лише адміністративної відповідальності окремим законопроектом не буде вирішена проблема. Ця проблема є не лише в Україні, а в усьому світі. Тому активи, куди рухатися, незліченні. Не можна обмежуватися лише введенням відповідальності, потрібно звертати увагу на підвищення поінформованості суспільства про таке явище”, — сказала Легенька.
Також вона наголосила, що сексизм - це все ж такі діяння, які потребують законодавчого врегулювання в Україні.
“Сьогодні ця сфера є неврегульованою, тому потребує підвищеної уваги і регулювання задля недопущення подібних дій. Оскільки візуальні прояви, поведінкові слова, в основі яких лежить, що особа належить до певної статі, вони жодним чином ніде сьогодні законодавчо не врегульовані, і за подібні діяння нема відповідальності. Тому введення адміністративної відповідальності в національне законодавство є досить важливим”, — додала Легенька.
За її словами, подискутувати можна щодо доцільності внесення сексизму саме до статті 173-2 КУпАП, адже вона стосується домашнього насильства і насильства за ознакою статі, визначення щодо сексизму у цій статті немає.
“У сьогоднішній варіації це таким чином встановлено, тому потребує уточнення стаття, або ж зробити її окремим видом і доповнити Кодекс про адміністративні порушення окремою статтею про відповідальність за сексизм”, — додала Легенька.
Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроекти, які передбачають законодавче врегулювання проявів сексизму у суспільстві. Законопроект № 4599 за прояви сексизму передбачає штрафи або ж арешт.