“Оскільки необхідність затвердження кошторису ВР — це пряма вимога закону, встановлення рішенням ВР розміру оплати праці народних депутатів — це також пряма вимога закону. Як на мою думку, фахову, є правова проґалина, велика проблема щодо того, а які правові підстави для здійснення видатків управлінням справами ВР на утримання господарства, а також які підстави для виплати народним депутатам заробітної плати з 1 січня, коли буде діяти новий бюджет в тому чи іншому розмірі”, — сказав П.Пинзеник.
Він зазначив, що зараз зарплата нардепа становить 17,5 тис. грн, при цьому жодних надбавок до зарплати не здійснюється, однак вони отримають компенсації за видатки на депутатську діяльність.
“Зараз для виплати зарплати також спірні правові підстави, вона виплачується на підставі розпорядження ще попереднього голови ВР. Я завжди говорив, що це правова підстава сумнівна”, — уточнив нардеп.
При цьому, за його словами, у законопроекті про збільшення депутатських зарплат пропонується встановити кратність до прожиткового мінімуму, зокрема голові ВРУ пропонується платити 15 прожиткових мінімумів, депутатам-членам комітету 13 мінімальних прожиткових мінімумів.
“Як я бачу, зараз у ВР готовності приймати будь-які рішення, а тим більше таке, немає, тому я пропонував голові ВР перенести розгляд цього питання і повернутися до нього трохи пізніше”, — зазначив П.Пинзеник.