"Ми не проти приватизації, заявляємо про це відкрито. Але вона має бути розумною. Перед тим, як приватизовувати ДП, треба розділити усі підприємства на два пакети: ті, які будуть виробляти спирт, і ті, які будуть виробляти іншу продукцію: біоетанол, спиртовмісний продукт. І ми не проти демонополізації галузі, але її треба запускати паралельно, а не до приватизації", - пояснив він.
Сосницький додав, що сьогодні у профільному міністерстві не дослухаються до думки співробітників ДП.
"Так, до прикладу, нещодавно за участю міністра економіки (Тимофія Милованова, - ред.) була проведена нарада. Туди запросили горілчаників, і там говорили про скорочення працівників ДП. Але представників профспілки підприємства туди не покликали.
Так само завтра на Тернопільщині відбудеться нарада спиртовиків. Туди прибуде Президент. Ми просили долучити нас до участі у заході, але профспілку знову не чують", - розповів голова об'єднаної профспілки ДП.
Позицію Сосницького розділяє юрист Олег Дмитренко. Уряд хоче провести приватизацію у "турборежимі", що ставить під загрозу існування спиртової галузі та діяльності трудового колективу ДП, каже він.
"Підприємства можуть бути ефективними, і можуть приносити високі прибутки державі. Ті цифри, ті мільйони, які сплачуються як дивіденди в бюджет держави, є тому свідченням", - підкреслив Дмитренко.
Участь у брифінгу взяв також народний депутат України 8-го скликання Андрій Кіт. Він заявив, що поспішна приватизація державного підприємства не дасть очікуваного економічного ефекту.
"Я вражений тими речами, які зараз відбуваються у Міністерстві економіки під керівництвом міністра Милованова. Ці речі не пропонують нічого нового, руйнують старі трудові відносини і руйнують повністю роботу Укрспирту.
Я не розумію, як можна говорити про приватизацію і разом з тим говорити про заміщення імпорту спирту з Бразилії чи з інших країн. Я не розумію, як можна говорити про демонополізацію, не даючи чіткого розуміння, як вона буде відбуватися і яка модель буде запропонована для цього процесу", - заявив він.
Нардеп додав, що до приватизації ДП треба підходити зважено.
"Я вважаю, що ми маємо проводити приватизацію таким способом, щоб у нас на ринку було багато гравців, які будуть виробляти якісну горілку та якісний спирт", - завив він.
Нагадаємо, профспілка ДП "Укрспирт" підготувала звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради та уряду, де висунула 4 вимоги:
• відкликати законопроект від 23 жовтня № 2300 про так звану демонополізацію як таку, що знищує спиртові галузі України і суміжні галузі переробки сільськогосподарської сировини, загрожує безробіттям, соціальною напруженістю і новою хвилею масової імміграції з країни;
• включити делегованих представників профспілкових виборних органів в роботу в комітетах і підкомітетах ВР, комісіях і робочих групах органів державної влади щодо реформування спиртової галузі України, в тому числі розгляду законопроекту № 2300;
• внести зміни до Кримінального кодексу України та посилення кримінальної відповідальності за незаконне виробництво та/або реалізацію підакцизної продукції;
• переглянути призначення Сергія Блескуна на посаду в.о. директора ДП "Укрспирт" як особи, яка має конфлікт інтересів і яка не може працювати на керівних посадах в галузі, прислухатися до думки трудового колективу ДП "Укрспирт" при прийнятті кадрових рішень і провести конкурс на посаду керівника ДП "Укрспирт" у передбачений законодавством спосіб.
У разі ігнорування їхніх вимог працівники ДП "Укрспирт" погрожують загальногалузевим страйком із зупинкою виробничої діяльності і відвантаженням готової продукції.