Силу було застосовано щодо журналіста інтернет-видання “Прочерк” (м.Черкаси) Максима Степанова, який 17 липня висвітлював аграрну суперечку між представниками “Kernel Group” і місцевим ТОВ “Красногірське” в Золотоніському районі Черкаської області.
Коли журналіст, прибувши на місце конфлікту — поле поблизу села Антипівка, розпочав фото- і відеозйомку, невідомий чоловік з числа працівників охоронної фірми, котра представляла “Kernel Group”, вибив йому мобільний телефон з рук, а інший чоловік, піднявши апарат, видалив із нього все відзняте на полі (згодом знищені файли фахівцям удалося відновити). Все це — незважаючи на те, що Степанов чітко і голосно повідомив, що він є журналістом. Більше того, охоронці заявили, що забороняють журналістові їх знімати, і в разі непокори відберуть у нього мобільний телефон“, — заявив Томіленко у FB.
Журналіст написав до поліції заяву про перешкоджання його професійній діяльності.
“Будь-яке застосування сили щодо журналістів, які виконують свої професійні обов’язки, неприпустиме. Про які б корпоративні чи господарські конфлікти не йшлося, поважати законну працю журналістів має кожен. Сила, погрози — поза законом. Очікуємо на оперативне розслідування чергового інциденту і покарання винних”, — наголосив Томіленко.
До теми
Раніше агрохолдинг “Кернел” звинуватили у рейдерському захопленні агропідприємства “Агродім” покійного народного депутата Валерія Давиденко. “Кернел” Веревського створив клон на “Агродім” Давиденка і назвав свою компанію “Агродім.” ( з непомітною крапкою у назві). Тепер на цю компанію “Кернел” намагається перекинути договори оренди землі, обманюючи людей про те, що обидва “Агродоми” належать родині Давиденка.
Також заявлялось, що “Кернел” на Варшавській біржі не декларує ризик дефолту, що, ймовірно, є порушенням біржових правил.
Така ситуація у компанії Андрія Веревського склалася внаслідок конфлікту з Михайлом Стадником, якому “Кернел” не виплатив близько 30 млн доларів. Розгляд справи проходить в міжнародних судах. Лондонський суд в 2019 році вже задовольнив позов Стадника і заморозив рахунки “Кернел” в Швейцарії. Крім того Стадник звертався до суду Люксембургу з тим, щоб визнати “Кернел” банкрутами.