Позначаючи проблеми у відносинах Москви і Мінська, дипломат нагадав, зокрема, що в 2019 році закінчується дія протоколу про ціни на газ, укладеного в 2017-му. За словами Семашка, білоруська сторона вже двічі направляла пропозиції щодо методики розрахунків цін на газ, але вони до сих пір не узгоджені.
“Друга проблема — податковий маневр. Довго про неї я говорити не буду, лише позначу, що, на наш погляд, це порушення договору про Євразійський економічний союз. Такого не повинно було статися, а якщо сталося, то слід враховувати інтереси і білоруської нафтопереробки”, — вважає Семашко.
Ще одним гострим питанням, на його думку, є “просування м’ясо-молочної та іншої продовольчої продукції з Білорусі на російський ринок”. “Четвертий — труднощі з поставками нашої техніки в Росію. На жаль, всі ці проблеми поки залишаються невирішеними”, — сказав дипломат.
При цьому Семашко підкреслив, що Білорусь завжди ставила двосторонні, в тому числі інтеграційні, відносини між країнами “в центр своєї соціально-економічної політики”, так як Мінськ прекрасно усвідомлює значущість відносин з РФ для економіки Білорусі.
“Але в той же час не просимо преференцій. Ми хочемо рівних умов для суб’єктів господарювання. Саме в цьому бачимо основну мету інтеграції. Саме так її розуміємо”, — підсумував дипломат.
Як повідомляв УНН, Росія надасть Білорусі кредит до 600 млн дол. для рефінансування попередніх боргів.