“Виборчі зміни і політична ротація є нормою в демократичних країнах, на відміну від невибіркового накладення заборон на всіх учасників виконавчого і законодавчого процесів управління, — йдеться в заяві. — У 2014 році ми мали честь вітати прогрес в реформуванні низки важливих галузей. Залучення до відповідальності винних у зловживанні службовим становищем є вірним кроком. У той же час, на наше переконання, нинішню ситуацію в Україні не можна порівняти з тією, що мала місце після “Революції гідності”.
Нагадуємо, Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо очищення влади”, яким пропонує розширити дію положень про люстрацію у часі та за посадами.
G7 Ambassadors' statement pic.twitter.com/QpFISahMOv
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) 12 липня 2019 р.У пояснювальній записці до проекту йдеться, що “наразі значна частина членів парламенту, уряду, представників органів виконавчої, законодавчої, судової влади за визначеною ідеологією і критеріями підпадають під дію Закону „Про очищення влади“”.