“Будь-який інший формат документу, який не має юридичних зобов’язань, насправді є, м’яко кажучи, неефективний. У мене взагалі, після відповідних подій з російською агресією, слово „меморандум“, включно з „Будапештським“, дещо дратує, оскільки документ з такою назвою, як пам’ятна записка, не носить зобов’язуючого характеру. Тим більше, щодо подій або ситуації, де йдеться про суверенітет, територіальну цілістність, незалежність або напрямок розвитку”, — сказав Порошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент анонсував зміни до Конституції щодо Криму
За його словами, на сьогодні “левова частина” — більше 70% українців - підтримує європейську інтеграцію, понад 50% українських громадян підтримує євроатлантичну інтеграцію.
“Думаю, буде цілком справедливо — тим більше, що і під час початку виборчого процесу, і під час роботи парламенту цього скликання більша частина політичних сил чітко зафіксувала наш рух у європейському напрямку. Тому, на мою думку, буде цілком логічно, коли ці пропозиції (окремі зміни до Конституції України - ред.) будуть розглянуті”, — зазначив Президент.
Він зауважив, що складання проекту змін відбувалося за участю провідних юристів-конституціоналістів.
Раніше Президент України Петро Порошенко зареєстрував у парламенті зміни до Конституції щодо закріплення курсу на євроінтеграцію.